Stogų dangos pasirinkimas. Kuo svarbi gera stogo danga

Stogų dangos pasirinkimas

Tam, kad namo stogas sėkmingai apsaugotų patalpas nuo išorės veiksnių, stogas turi būti padengtas stogo danga. Tik kokybiška stogo danga išklotas stogas tinkamai atliks savo funkciją. Kokius kriterijus turi atitikti gera stogo danga?

Stogo dangos pasirinkimas
Stogo dangos pasirinkimas

Pažymėtina, jog stogų klojimo technologijos bėgant laikui kito. Nustatyta, kad seniau populiari stogų danga – šiferis, kuris buvo gaminamas iš asbesto, kelia pavojų žmogaus sveikatai, todėl stogų dangoms pradėti taikyti ekologiškumo atitikimo reikalavimai. Dabar naudojamos stogo dangos gaminamos iš ekologiškesnių medžiagų, todėl nėra kenksmingos žmogaus sveikatai. Specialistai rekomenduoja senus šiferinius stogus perdengti naudojant kurią nors iš naujų stogui dengti skirtų dangų. Juolab dabartinių stogo dangų spalvų ir tipų pasiūlos įvairovė leidžia stogo dangą pritaikyti prie bet kokio statinio fasado.

Šiuo metu populiariausias stogų dangas galima suskirstyti į keturias rūšis. Pirmiausia, gaminamas neasbestinis šiferis, kuris savo sudėtyje neturi minėtos kenksmingos medžiagos. Tinkamiausia šiferiu kloti stogus, kurie yra stataus pasvirimo kampo bei aukšti. Kita stogo dangos rūšis — metalinė skarda.

Iš skardos gali būti pagamintos įvairios imitacijos (pvz. čerpių), bei lankstiniai. Tačiau jei stogas dengiamas skarda, gali prireikti geros garso izoliacijos po stogo danga. Tokie gamtos veiksniai kaip lietus, o jei namas miške, krentantys kankorėžiai, gali kelti ganėtinai didelį triukšmą atsimušdami į metalinę stogo dangą. Metalinė stogo danga taip pat skiriasi jos padengimo sluoksniu, kas įtakoja dangos kainą. Trečia populiari stogo dangų rūšis – čerpės, kurios gali būti keramikinės ar betoninės, pastarosios klojamos dažniau. Pažymėtina, kad tokia danga yra brangesnė, bet pasižymi ilgaamžiškumu, bei galimybe po kurio laiko tas pačias čerpes iškloti per nauja. Todėl, šiuo atveju, didesnė investicija į čerpinę stogo dangą yra proporcinga kokybei, stogo dangos patvarumui.

Kaip žinia, namų stogai yra skirtingo nuolydžio — vieni statesni, kiti nuožulnesni. Į tai reiktų atkreipti dėmesį, kadangi esant mažam stogo pasvyrimo kampui, ne visos stogų dangos yra tinkamos. Mažai pasvirusiam stogui, tinkamiausia stogo danga — bituminės čerpelės.

Kuo svarbi gera stogo danga

Kiekviena stogo danga turi tam tikrų ypatumų, todėl dažniausiai statant namą yra numatoma kokia danga bus išklotas stogas. Tai reikalinga tam. kad būtų galima stogo karkasą sukonstruoti taip, jog jis būtų tinkamas montuoti tam tikro dydžio ir tipo stogo dangai. Kaip jau minėta, skardinei stogo dangai greičiausiai prireiks geros stogo garso izoliacijos. Keramikinėms ar betoninėms čerpėms reikia tvirtesnio ir tankesnio karkaso, dėl jų svorio ir montavimo ypatumų. Bituminei stogo dangai reikia lygaus stogo padengimo, taip pritaikant ir paruošiant stogą šiai dangai kloti.

Didelę įtaką turi ir stogo klojimo darbų kokybė — jei stogas padengtas neprofesionaliai, bėgant laikui, defektai ne tik išryškėja vizualiai, bet ir gali pridaryti nuostolių. Neskaitant to, jog tokiu atveju reikia taisyti darbų broką, kiauras stogas gali apgadinti vidaus patalpų apdailą, sudaryti terpę pelėsiui formuotis, o šių padarinių pašalinimas kainuoja nemažus pinigus. Norint išvengti tokių pasekmių, dengti stogą reiktų patikėti specialistams.

Būsto paskolos sąlygos