Namo termovizija, termoviziniai tyrimai

Namo termovizija, termoviziniai tyrimai – pažangios statybų technologijos

Termovizija – tai pažangus, įvairiose srityse naudojamas metodas, leidžiantis pamatyti tai, ko negalima pamatyti plika akimi. Atliekant termoviziją, naudojama speciali termovizinė įranga (termovizorius, termovizoriai), kurios pagalba atliekamas termovizinis tyrimas ir užfiksuojami tyrimo metu gauti duomenys. Taigi, ką leidžia pamatyti termoviziniai tyrimai? Pats terminas “termovizija” nusako, jog tai yra susiję su temperatūra (termo), bei jos ar jos pokyčiu stebėjimu (vizija).

Kaip jau minėta, termovizija naudojama daugelyje sričių, tačiau, atkreipkime dėmesį į statybų, statinių eksploatacijos sferą. Čia, namo termovizijos pagalba, būtent ir yra nustatomi temperatūrų pokyčiai, pasiskirstymas įvairiose statinio patalpose, zonose. Kuo termovizinių tyrimu metu gauti duomenys gali būti naudingi? Remiantis namo termovizijos rezultatais, galima daryti išvadas apie statinio termoizoliacinę būklę, nustatyti šilumos nuostolių priežastis. Tai reiškia, jog panašiai, kaip rentgenas parodo kaulų lūžių vietas, taip termovizija parodo namo konstrukcijų defektus, šalčiui laidžias zonas. Šios informacijos pagalba galima panaikinti namo struktūros trūkumus ir pasiekti efektyvius rezultatus. Tam gali padėti ir paskolos būsto remontui.

Namo termoviziniai tyrimai gali būti daromi, ruošiantis apšiltinti namą, taip pat, ir po namo apšiltinimo, norint įvertinti namo apšiltinimo efektyvumą, įsitikinti apšiltinimo darbai efektyvumu, patikrinti apšiltinimo kokybę. Namo termoviziniai tyrimai atliekami naudojant pažangią techniką, todėl, gauti rezultatai būna itin tikslūs. Atlikite savo namo termoviziją ir, galbūt, tai Jums leis sumažinti statinio šildymui sunaudojamos energijos kiekius, nustatant anksčiau nepastebėtus statinio defektus. Taip pat, geriau pažinsite savo būstą, bei galėsite būti užtikrintas dėl statinio termoizoliacijos kokybės, būklės.