Sienų apšiltinimas iš vidaus: sprendimas daugiabučių namų gyventojams

Sienų apšiltinimas iš vidaus

Kaip žinia, visuomenė yra skatinama renovuoti senos statybos daugiabučius, kuriuose gyvena ir tokiu būdu sumažinti šilumos energijos sunaudojimą. Tačiau, praktika rodo, jog neretai pasireiškia daugiabučių gyventojų nuomonių išsiskyrimas, bei nesutarimas šiuo klausimu, to pasekoje, statinio renovacijos nepavyksta operatyviai įgyvendinti.

Jei jaučiama, jog šaltuoju metų laiku patalpose per šalta, vienas iš problemos sprendimo variantų gali būti sienų apšiltinimas iš vidaus. Toks būdas nereikalauja derinimo su kaimynais, nes sienų apšiltinimas iš vidaus atliekamas individualiai. Taigi, tereikia Jūsų apsisprendimo ir sienų apšiltinimo darbai gali būti pradedami nedelsiant.

Sienų apšiltinimas iš vidaus: sprendimas daugiabučių namų gyventojams

Yra skirtingų būdų, kuriais atliekamas sienų apšiltinimas iš vidaus. Tačiau, reiktų rinktis tokį būdą, kuris nereikalauja papildomų darbų. Kai kuriais atvejais, naudojant tam tikras medžiagas, sienų apšiltinimas iš vidaus reikalauja papildomos garo izoliacijos. Todėl, patariama rinktis tokias apšiltinimo priemones / medžiagas (pvz., Ekovata), kurios leidžia sienai “kvėpuoti” ir taip užkerta kelią drėgmės kaupimuisi, kuri, susikaupusi, gali pridaryti nemenkų nuostolių.

Svarbu, jog patalpų apšiltinimas turėtų būti atliekamas pilnai. Tai reiškia, net, nors ir jaučiamas teigiamas pokytis iš karto, tačiau, vien sienų apšiltinimas iš vidaus, gali neatnešti maksimalių rezultatų, jei, pvz., prasti langai. Ir atvirkščiai — įstatyti nauji langai gali nepateisinti lūkesčių, jei prasta sienų termoizoliacinė būklė, bei šiluminė varža.