Reikia paskolos būstui. Nuo ko pradėti

Reikia paskolos būstui. Nuo ko pradėti?

Paskolos bustui isigyti skaiciuokleDažnas iš mūsų nori turėti savo nuosavą gyvenamąjį būstą. Todėl, šiame straipsnyje, pabandysime pasiaiškinti kas yra svarbu norint gauti paskolą būstui ir į ką pirmiausia atkreipti dėmesį.

Norėdami gauti paskolą būstui, pirmiausia turėtumėte savo darbovietėje dirbti ne mažiau kaip pusę metų. Taip pat turėtumėte gauti oficialų atlyginimą. Kiti bankai prašo mažiausia vienerių metų darbo stažo paskutinėje darbovietėje.

Kokio dydžio paskolą būstui galiu gauti

Apytikslią maksimalią būsto paskolos sumą paskaičiuoti galime taip: savo mėnesio atlyginimą padauginkite iš 90. Labai gerai, jei paskutiniais metais gavote didesnį atlyginimą — taip galėsite pretenduoti į didesnę būsto paskolos sumą. Prisiminkite, kad bankas paskolai sumokėti nuskaičiuos ne daugiau nei 40% Jūsų mėnesinių pajamų (po mokesčių).

Norint gauti geriausias būsto paskolos sąlygas, nepatingėkite nueiti į visus bankus, kurie duoda paskolas būstui. Nebijokite derėtis — po 40 metų sumokėtų palūkanų, kiekvienas nusiderėtas procentas virs nemaža sutaupyta suma. Gavę pasiūlymą viename banke, eikite į kitą ir prašykite dar geresnio pasiūlymo. Naudokitės būsto paskolos skaičiuokle.

Į ką atkreipti dėmesį banke

Ilgalaikes banko paskolos bustui pirktiPirmiausia — banko marža. Kuo mažesnė marža, tuo geriau Jums. Toliau išsiaiškinkite, ar bankas Jums leis išnuomoti būstą ar jį parduoti. Be to, labai svarbios išankstinio paskolos grąžinimo sąlygos. Gali atsitikti taip, kad anksčiau sumokėjus paskolą (pvz. pardavus butą) teks sumokėti likusias palūkanas, kas sudarys tūkstančius eurų.

Būtina pasidomėti ir dėl paskolos sutarties sąlygų keitimo. Gali būti ir taip, kad išaugus mėnesinėms pajamoms norėsite padidinti mėnesio įmoką ar pakeisti mokėjimo metodą. Taip sumažės grąžinimo terminas, tačiau ar neteks papildomai už tai sumokėti bankui?

Bankui svarbus kiekvienas ilgalaikis mokėtojas. Todėl drąsiai derėkitės — Jūs esate klientas, kuris visada teisus. O labiausiai derėkitės su Jūsų banku, kuriame laikote savo santaupas ir gaunate atlyginimą. Bankas nenorės prarasti esamo kliento, kuris planuoja dar keliasdešimt metų likti tame pačiame banke ir nešti jam pelną.

Individuali veikla bei verslo liudijimas

Turintys verslo liudijimą ar dirbantys su individualios veiklos pažyma banko paskolą būstui pirkti gaus sunkiau nei tie, kurie turi pastovias mėnesines pajamas. Bankas tikrins 2 – 3 metų aktyvios ir nepertraukiamos veiklos pajamas. Todėl labai svarbu gauti stabilias pajamas keletą metų.